PBOC Eski Başkanı Ülkenin Kripto Krizinin Arkasındaki Nedeni Açıkladı

Çin
Çin

Çin Halk Bankası’nın eski başkanı Zhou Xiaochuan, geleneksel kripto para birimlerinin geleneksel ekonomik sistemler içinde uygun bir ödeme aracı olamayacağına inanıyor. Xiaochuan, CBDC’ler ve modern ekonomideki rolleri hakkındaki görüşünü paylaştı ve ayrıca ülkedeki kripto baskısının arkasındaki gerçek neden hakkında yorum yaptı. Xiaochuan’a göre para biriminin en temel işlevi ödeme yapmaktır; aksi takdirde, geleneksel ekonomik sistemde doğası gereği yararsızdır. Para biriminin bir saklama işlevi olsa da, ödemeler için faydalı olması gerekir. CBDC’lerin piyasaya sürülmesiyle ekonomi, daha düşük maliyetler, daha yüksek kolaylık ve istikrar gibi sayısız avantaj elde edecek. Geleneksel ödeme yöntemlerinden daha uygundurlar ve daha fazla esneklik sunarlar. İşletmeler de ekonominin dijitalleşmesinden faydalanacak.

Çin hükümetinden geleneksel kripto para birimlerine ve madenciliğe yönelik en son eylemlere atıfta bulunan Zhou, merkezi olmayan blok zinciri tabanlı dijital para biriminin geleneksel ekonomiler için en uygun ödeme yöntemi olmadığı için bunun “en uygun olanın hayatta kalması” olduğunu söyledi. Xiaochuan, modern kripto para birimlerinin ücretler, ağ tıkanıklığı ve işlem hızını içeren ölçeklendirmeyle ilgili sorunlarından bahsetti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz