Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçti

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

İkinci Bitcoin ETF’sinin yayınlanmasıyla birlikte değer kaybeden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeniden yükselişe geçti. Bitcoin fiyatı, Cuma günü tekrar düşmeden önce geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi geçen hafta 67 bin dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bunun nedeni, Bitcoin ile ilgili ilk borsa yatırım fonunun (ETF) Wall Street’te işlem görmeye başlamasıydı. ProShares’in Bitcoin vadeli ETF’si 20 dakika içinde 280 milyon dolar değerinde hisse ticareti yaptı. İşlem gününün sonunda, 1 milyar dolar kazandı.

Bitcoin madencilik şirketi olan CleanSpark’ın yönetim kurulu başkanı Matthew Schultz, varlığın bugünkü yükselişinin kriptoyu enflasyona karşı iyi bir korunma olarak gören insanlarla ilgili olduğunu söyledi. Hazine sekreteri Janet Yellen dün 2022’nin ilk yarısında yüksek enflasyon olacağını söyledi. Bazı yatırımcılar Bitcoin’i enflasyon yükselirken altın gibi satın almak için güvenli bir yatırım olarak görüyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz