Tesla Yeniden Kripto Ödemeleri İçin Destek Ekleyebilir

Tesla ve Bitcoin
Tesla ve Bitcoin

Tesla, kripto para birimlerinin uzun vadede “nakde likit bir alternatif” olarak ortaya çıkabileceğine inanıyor. Elon Musk tarafından yönetilen büyük elektrikli araç üreticisi Tesla, yakında kripto ödemeleri için desteği geri yükleyebileceğini ima etti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) Eylül ayında üç ayda bir yapılan başvuruda firma, “gelecekte kripto para birimlerinde işlem yapma uygulamasını yeniden başlatabileceğini” belirtti ve Tesla’nın dijital varlıklar kullanılarak yapılan destek alımlarına devam etmek istediğini öne sürdü. Şirket ayrıca, kripto varlıklarını bir değer deposu ve ödeme aracı olarak gördüklerini dile getirdi.

Tesla daha önce bu yılın Ocak ve Mart ayları arasında elektrikli araç alımları için Bitcoin ödemesini kabul etmişti. Firma ayrıca 2021’in ilk çeyreğinde 1,5 milyar dolarlık hazinesini BTC’ye yatırdı. Ancak daha sonra Tesla Bitcoin’in çevre üzerindeki olumsuz etkisinden bahsederek Bitcoin desteğini askıya aldı. Haziran ayında CEO Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin ağ hash oranının en az yarısı yenilenebilir enerji ile desteklendiğinde Bitcoin ödemeleri için desteği sürdürmeyi düşüneceğini belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz