CipherTrace’den Büyük İddia

16 Aralık tarihinde yayınlanan habere göre, Blockchain istihbarat firması CipherTrace, bankaların her sene 2 milyar dolar değerinde tespit edilemeyen kripto para transferi yaptığını açığa çıkardı. Bankaların ABD Banka Gizilik Yasası (BSA) ve Mali Eylem Görev Gücü (FAFT) tarafından belirlenen yasalar doğrultusunda kripto para işlemlerini yapması bekleniyor. Ancak CipherTrace, bankaların borsalar gibi fonları işlemek amacıyla kendi ödeme ağlarını kullanan ve fark edilemeyen kripto para işletmelerinin bulunduğunu açıkladı.

Ayrıca finansal kurumların Kara Para Aklamayı Önleme (AML) kurallarına uymamasına dikkat çeken CipherTrace firması kripto işlemlerindeki riskleri azaltmak amacıyla Crypto Risk Intelligence isimli ürününü tanıttı. Bu yeni ürün kripto para işlemlerini kolay ve güvenli bir yol ile gerçekleştirebilmek için bankaların en çok sorun yaşadığı alanlara odaklanıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz