Square Bitcoin Madenciliğine İlgi Gösterdi

Jack Dorsey and Square
Jack Dorsey and Square

Önde gelen kripto para birimi, Square ve Twitter CEO’sunun dünya görüşünde giderek daha fazla odak noktası haline geldi. Bugün, Square’in Bitcoin madencilik donanımı inşa edip etmeyeceğini araştırdığını tweetleyerek son planlarından bahsetti. “Square, dünya çapındaki bireyler ve işletmeler için özel silikon ve açık kaynağa dayalı bir Bitcoin madencilik sistemi kurmayı düşünüyor” diye tweet attı. Firma halihazırda bir Bitcoin donanım cüzdanının yanı sıra merkezi olmayan bir borsa inşa ediyor.

Dorsey, kripto para madenciliği düğümlerinin artan dağıtımının, merkezi olmayan bir ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olduğuna dikkat çekti. Ayrıca, Bitcoin ve kripto ile ilgili en büyük ana tartışma noktalarından birine atıfta bulunarak, daha enerji verimli madenciliğe duyulan ihtiyaçtan söz etti. Dorsey, “Temiz ve verimli enerji kullanımına yönelmek, Bitcoin’in ekonomisi, etkisi ve ölçeklenebilirliği için harika” dedi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz