Kore CBDC Pilotunun İlk Aşamasını Tamamladı

Güney Kore
Güney Kore

Kore Bankası, dijital para birimi pilotunun ilk aşamasını tamamladı. Kore Merkez Bankası, Ağustos 2021’de başlattığı merkez bankası dijital para biriminin pilot testinin ilk aşamasını başarıyla tamamladı. YNA haberlerine göre Güney Kore merkez bankası, CBDC testinin ilk aşamasının Aralık ayında tamamlandığını, ikinci aşamasının ise şu anda devam ettiğini söyledi.

Kore Merkez Bankası, Çin’in şu anda dijital yuanı ile yaptığı şeye oldukça benzer şekilde, ikinci aşama için finansal kurumları da bünyesine katmak istiyor. Bununla birlikte, Çin’den farklı olarak, banka tarafından verilen dijital para birimi de kullanıcı gizliliğine odaklanacaktır. İkinci aşamanın Haziran 2022’ye kadar tamamlanması bekleniyor, ardından merkez bankası resmi bir lansman ve ticarileştirme planlarını yayınlamayı planlıyor. Böylece Güney Kore, CBDC testlerinin pilot aşamasını başlatan veya tamamlayan seçkin ülkeler grubuna katıldı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz