Haftanın Önemli Bitcoin ve Altcoin Haberleri

0
208
Bitcoin
Bitcoin

Haftanın Bitcoin Haberleri

Satoshi Dönemi’nden bir Bitcoin (BTC) madencisi, toplam 2.000 BTC’yi tasfiye etti.

Glassnode tarafından takip edilen veriler, Bitcoin blok zincirindeki ortalama zincir içi transferlerin dolar değerinin 2021 zirvesinin oldukça altında kaldığını gösteriyor. 

TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin on gün içindeki en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirdiğini doğruluyor. 

Bitcoin (BTC) hızlı yükselişine devam ederek 71.000 dolarlık fiyat noktasını yeniden test ederken, MicroStrategy başkanı Michael Saylor dijital varlığa olan güvenini dile getirdi. Saylor, kripto topluluğunun dikkatini çeken bir X gönderisinde “hala Bitcoin’e bahis oynadığını” belirtti.

Ünlü kripto analisti Michaël van de Poppe, kripto topluluğunu son tweet’iyle ateşledi ve yaklaşan halving etkinliğinden önce 75-80 bin dolar aralığını test etmeye hazırlanan Bitcoin’in değerinde önemli bir artış olacağını öngördü.

BlackRock CEO’su Larry Fink, firmasının spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunun (ETF) performansı karşısında “hoş bir şekilde şaşırdı” ve Bitcoin’in uzun vadede yaşayabilirliği konusunda “çok iyimser” olduğunu yineledi.

ARK 21Shares’in Spot Bitcoin Borsa yatırım fonu (ETF), Çarşamba günü 201,8 milyon dolarlık rekor bir giriş elde etmeyi başardı ve günlük ortalama girişini neredeyse beş katına çıkardı.

Finansal uzman, yatırımcı ve aynı zamanda kişisel finans yönetimi üzerine klasik kitap olan “Zengin Baba Yoksul Baba”nın yazarı olarak da bilinen Robert Kiyosaki, Bitcoin satın almak için neden mükemmel bir zaman olduğunu paylaştı.

Bitcoin maksimalisti ve Blockstream patronu, bizzat Satoshi Nakamoto ile yazışan ve bugünlerde pek çok kişi tarafından Satoshi olduğuna inanılan Adam Back, yükselişe yönelik bir Bitcoin fiyat tahmini yayınladı. Back bunun bu hafta sonu olmasını bekliyor.

Haftanın Altcoin Haberleri

Ethereum ağı yakın zamanda bir milyon doğrulayıcı dönüm noktasına ulaştı ve şu anda stake edilmiş 32 milyon Ether (ETH) mevcut piyasa fiyatlarına göre yaklaşık 114 milyar dolar değerinde.

En iyi kripto para birimi varlık yöneticilerinden biri olan Bitwise, spot tabanlı bir Ethereum ETF başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir S-1 formu doldurdu.

Önde gelen kripto para takip hizmeti Whale Alert’in yakın tarihli bir raporu, son 24 saat içinde popüler yatırım platformu Robinhood’un katılımıyla devasa miktarda Dogecoin transfer edildiğini gösteriyor.

Dogecoin (DOGE), şu anda altı milyon adresi aşarak önemli bir kilometre taşına ulaştı. IntoTheBlock’un en son analiz verilerine göre Dogecoin, toplam 6,27 milyon adrese sahip; bu da sahiplerin sayısında önemli bir artış olduğunu ve kripto meraklıları arasında benimsenmenin genişlediğini gösteriyor.

Bitcoin Cash (BCH) şu anda 574,84 dolardan işlem görüyor ve ikinci BCH halving etkinliğinin önümüzdeki hafta gerçekleşmesi planlandığından son 24 saatte %9,06 artış gösterdi.

Haftanın Diğer Kripto Para Haberleri

20 Şubat’ta USDC ihraççısı Circle, Tron blok zinciri üzerinden stablecoin desteğini kesme planlarını duyurdu ve kararın “USDC’nin güvenilir, şeffaf ve güvenli kalmasını sağlama çabalarıyla” uyumlu olduğunu belirtti.

Kripto borsası KuCoin ve kurucularından ikisi, ABD federal savcıları tarafından kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal etmekle suçlandı. 

Blockchain analiz platformu Spot On Chain’e göre, kripto para borsası KuCoin, ABD hükümetinin cezai suçlamalarla karşı karşıya kalmasından sadece birkaç saat sonra yaklaşık 500 milyon dolar değerinde para çıkış yaşadı.

Tanınmış kripto analisti Willy Woo, BlackRock’un yönetim altındaki 9,5 trilyon dolarlık varlıklarının, genç nesillerin kripto para birimine olan güveninin arttığını ifade etmesi nedeniyle potansiyel olarak dijital varlıklara, özellikle de Bitcoin’e taşınabileceğini öne sürdü.

Ticaret hacimlerine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bybit, Hong Kong’daki düzenleyici incelemeyle karşı karşıya kaldıktan sonra Avrupa’daki faaliyetlerini genişletiyor.

FTX kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, yedi farklı dolandırıcılık ve komplo suçlamasından dolayı Perşembe günü 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Analiz firması TRM Labs’a göre Tron blockchain, 2023 yılında yasa dışı kripto para işlemlerinin %45’inden sorumlu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz