ECB Başkanı’ndan Stablecoin Yorumu

Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Christine Lagarde, finans kurumunun Stablecoin talebine ilişkin çağının ötesine geçmesi gerektiğini söyledi.

ECB’nin paylaştığı tweet’e göre Lagarde “Stablecoin’ler konusunda çağın ilerisinde olmamız gerekiyor.” dedi.

binance

Stablecoin’ler, fiziksel bir varlığa veya geçerli bir para birimine sabitlenmiş ve fiyat dalgalanmasını en aza indirmek için tasarlanmış dijital para birimleridir.

Eylül ayının başlarında, Lagarde hala Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) başkanı ve ECB’nin bir sonraki başkanı olmaya aday olduğunda, kurumların hızla değişen finansal ortama derhal uyum sağladığından emin olmaya odaklanacağını iddia etmişti.

Ancak, Lagarde’den farklı olarak, ECB’nin eski başkanı Jean-Claude Trichet geçtiğimiz günlerde kripto para birimlerinin paranın geleceği olabileceğine dair şüphelerini dile getirdi.

Lagarde’nin atanmasından önce ECB’nin başkanı olarak görev yapan Mario Draghi ise yeni teknolojilere yönelik olumlu bir yaklaşım sergilemesine rağmen, Draghi Stabilcoin’ler ve kripto para birimlerinin değerinin düşük olduğuna inanıyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz