Arjantin’de Hacklerlar Hükümetten Bitcoin’le Fidye İstiyor

Arjantin’de hükümet tarafından kullanılan bir veri merkezi hackerlar tarafından saldırıya uğradı. Arjantin Bilim ve Teknoloji bakanının yaptığı açıklamaya göre saldırı 25 Kasım’da gerçekleşti. Bu saldırıyla beraber veri merkezinde bulunan yaklaşık 7.700 GB’lık veri hackerlar tarafından şifrelenerek erişilmez hale getirildi.

Konuyla alakalı saldırıyı yapan hackerlar hükümetten verilerin şifresinin kaldırılması karşılığında Bitcoin ödemesi talep ettiler. Hackerların hükümetten talep ettiği Bitcoin miktarı tam olarak açıklanmasa da ortalama 50 Bitcoin talep ettikleri tahmin ediliyor.

binance

Arjantin hükümeti yaptığı çalışmayla bu verilen yüzde 90’ına yeniden erişmeyi başardı. Geri kalan kısma da 15 gün içersinde erişilebileceği belirtildi.

Kripto paralar ve Blockchain teknolojisi günümüzde birçok geliştirme ve olumlu proje için kullanılırken maalesef bu tarz yasadışı aktivitelerde de hackerlar tarafından tercih edilebiliyor.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz