PayPal, Tüketici Koruma Bürosunu Dava Etti

Dijital ödeme devi PayPal, firmasının ücretleri ile ilgili “yanıltıcı ve kafa karıştırıcı” açıklamasında bulunan Tüketici Mali Koruma Bürosunu (CFPB) dava ediyor.

PayPal, büronun dijital cüzdanlar ve ön ödemeli banka kartları (GPR) gibi ön ödemeli ürünler arasındaki kritik farkları göz ardı ettiğini savunarak CFPB’ye dava açtı.

binance

Davada, CFPB, dijital cüzdanların ve GPR kartlarının aynı şekilde düzenlenmesi gerektiğini ve bunun da PayPal’ın dijital cüzdanları için “temelde uygun olmayan” bir düzenleme rejimi ile sonuçlandığını iddia etti. Ayrıca, Nisan ayında kabul edilen yasaya göre, CFPB, PayPal şirketinin müşteriler tarafından ödenen ücretleri yanlış ve eksik beyan ettiğini öne sürdü.

Konu ile ilgili olarak, Ohio merkezli internet avukatı Andrew Rossow, Paypal davasının CFPB gibi düzenleyicilerin Blockchain, dijital para ve yapay zeka gibi gelişmekte olan teknolojileri anlamadıklarının açık bir göstergesi olduğunu söyledi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz