McDonald’s, Elon Musk’a Yanıt Verdi

McDonald's
McDonald's

McDonald’s, Elon Musk’ın Dogecoin’i (DOGE) kabul etme isteğine yanıt verdi. Geçtiğimiz gün milyarder Chicago merkezli şirketten Dogecoin’i kabul etmesini istedi. Karşılığında, televizyonda Happy Meal menüsü yemeye söz verdi. Bunun üzerine McDonald’s, Tesla’nın “Grimacecoin”i kabul etmesi halinde Dogecoin’i kabul edeceğini tweetledi. Oluşturulan kripto para biriminin adı, 1970’lerin başında McDonald’s reklamlarında görünmeye başlayan mor bir yaratık olan Grimace’den ilham aldı.

McDonald’s tweet’inden sadece birkaç dakika sonra, birisi Binance Smart Chain’de “Grimacecoin” adlı gerçek bir token oluşturdu ve kazançlarından aslan payını silmeden önce saatler içinde %261.000’den fazla pompaladı. Dogecoin topluluğu, yanıttan büyük ölçüde memnun kalmadı. Birçoğu, şirketin pazarlama ekibinin böyle bir teklifte bulunmasının 10 saatten fazla sürdüğüne dikkat çekti. Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, Grimacecoin tweet’inin eğlenceli bir şeyi nasıl komik olmaktan çıkaracağına dair önemli bir örnek olduğunu söyledi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz