En İkonik BTC Tweet’i 13 Yaşında

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Bitcoin’i en erken benimseyen kişi tarafından yayınlanan tweet 13 yaşına girdi. Tanınmış kriptograf Hal Finney, en büyük kripto para birimi hakkında bilinen ilk tweet olan 11 Ocak 2009’da Bitcoin’i çalıştırmak hakkında tweet attı. O zamanlar, neredeyse hiç kimse bu deneyin multi-trilyon dolarlık bir endüstri haline geleceğini tahmin edemedi. Tweet, genesis bloğunun çıkarılmasından sadece bir hafta sonra yayınlandı. Finney, Finney, ilk Bitcoin işlemini Satoshi Nakamoto’dan aldı. Bu, Bitcoin yaratıcısı olduğu hakkında birçok spekülasyonun ortaya çıkmasına neden oldu.

Finney, efsanevi “running Bitcoin” tweetini yayınladıktan bir haftadan biraz daha uzun bir süre sonra, kripto para biriminin anonimliğini iyileştirme ve karbon ayak iziyle başa çıkma hakkında birkaç ileri görüşlü tweet daha yayınladı. Finney, Bitcoin ağı kullanmaya başladığında çok az miktarda enerji gerektirse de, kripto para madenciliğinin yaygın olarak benimseneceğini tahmin etmek için yeterli öngörüye sahipti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz