Ethereum’un Düzenleyici Belirsizliği Sürüyor

Ethereum
Ethereum

Gary Gensler, ikinci en büyük kripto para biriminin bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda yorum yapmayı reddettiği için Ether’in düzenleyici durumu belirsizliğini koruyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Başkanı Gary Gensler, Pazartesi günü CNBC’deki görünümü sırasında, Ethereum’un kayıt dışı bir menkul kıymet olup olmadığı hakkında yorum yapmayı reddetti.

Gensler, SEC’in belirli kripto para birimleri hakkında yorum yapmayacağını iddia ederek görev süresi boyunca aynı soruyu defalarca görmezden geldi. SEC’in, XRP tokeninin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu iddia eden Ripple aleyhindeki davası, şimdi ikinci yılına uzanıyor. Ayrıca, 2021 sonlarında manşetlere konu olan merkezi olmayan özerk bir kuruluş olan ConsitutionDAO projesi hakkında yorum yapmayı da reddetti. Anayasa DAO, ABD Anayasasının nadir bir kopyası için 43.2 milyon dolar ödeyen milyarder koleksiyoncu Kenneth Griffin’e teklifini kaybetti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz