CZ Çin’in Dijital Parasını Değerlendirdi

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) davetli olduğu bir konferansta piyasayı yorumladı. CZ’ye göre Çin’in çıkaracağı Dijital Yuan blockchain altyapısında olacak.

Merkez bankası tarafında çıkarılacağı için Bitcoin gibi merkezsiz bir yapısı olmayacak olan Dijital Yuan ile ilgili; “Çin hükümeti Yuan’ın global etkisini arttırmak istiyor. Yuan’ın Dolar ile rekabet halinde olmasını istiyorlar. Bu sebeple bu paranın daha fazla özgürlük sağlamasına ihtiyaçları var.” dedi. CZ ayrıca Çin’in blockchain’e pozitif yaklaşımının Bitcoin piyasası için de oldukça olumlu olduğunu vurguladı.

binance

Dijital Yuan ile birlikte Stablecoinler yani bir fiat para ya da menkul kıymete endeksli kripto paralar konusunda da yorum yapan CZ; “Stablecoinlere sahip olmak, onların olmamasına göre daha iyi. Libra’nın olması, olmamasına göre daha iyi.” diyerek her türlü blockchain girişiminin kriptoların genel kabul görmesi ve etki alanlarını arttıracağından olumlu yaklaştığını belirtti.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz