Bitcoin Bugünkü Kapatmasını Bu Fiyatın Altında Yaparsa Çöküş Başlayabilir!

Bitcoin’de bu gece Türkiye saatiyle 03.00’de haftalık kapatma gerçekleşecek. Geçtiğimiz haberlerde de verdiğimiz üzere yaklaşık 5 yıldır Bitcoin fiyatları 200 haftalık hareketli ortalamasının aşağısına düşmemişti. Ancak 12 ve 13 Mart tarihlerinde dünyadaki diğer ekonomik gelişmelere bağlı olarak Bitcoin’de yaşanan fiyat çöküşünden sonra haftalık kapatma bu seviyenin altında gelmiş fakat geçtiğimiz hafta Bitcoin tekrar bu seviyenin üzerine çıkmayı başarmıştı.

200 haftalık hareketli ortalama Bitcoin için çok uzun vadeli bir destek seviyesi. Bitcoin fiyatlarının bu seviyenin altına düşmesi uzun vadeli bir yükseliş trendinin bozulmasına yol açacak. Bu sebeple bu seviyenin altına fiyatın düşmesi daha da sert düşüşleri tetikleyebilir. Şu an itibariyle Bitcoin’de 200 haftalık hareketli ortalama Bitstamp borsasına göre yaklaşık 5.558 Dolar seviyesinden geçmekte.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz