Adam Back: Bitcoin 100.000 Dolara Yükselebilir

Blockstream’in kurucusu Adam Back, Bitcoin (BTC) fiyatının 100.000 dolara ulaşacağını söyledi. Back, Bitcoin’in 1.000 dolara bile ulaşması beklenmezken 10.000 dolar seviyesine çıkmasına dikkat çekti. Bu nedenle Bitcoin için yeni bir fiyat eşiği belirledi. Back tahminini dünyadaki ekonomilerin kötü gitmesi, enflasyonların yükselmesi ile birlikte “hiperbitcoinizasyon” diye tabir ettiği talep patlamasının yaşanacağını varsayarak yaptı.

Bitcoin’in bu fiyata ne zaman ulaşacağı bilinmezken, yeni eşik 100.000 dolar olarak belirtildi. Ayrıca Bitcoin’in 2020’ye başlarken 8.000 dolar seviyelerine yükselmesi,vadeli işlem piyasalarının hızının artması ve ticaret hacimlerinin büyütülmesi nedeniyle Bitcoin daha yüksek seviyelere çıkabilir.

binance

Ek olarak, Adam Back’ın bu tahmini Silkroad sitesinin kurucusu Ross Ulbricht’in beklentisiyle aynı. Ulbricht hapishaneden yaptığı fiyat tahmininde Bitcoin’in 100.000 dolara çıkacağını dile getirmişti.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz