130 Milyon Dolarlık Short Pozisyon Likidite Edildi

Kripto Paralar
Kripto Paralar

Bitcoin (BTC), 20 Temmuz 2021’de kaydedilen yerel dipten bu yana neredeyse %54’lük bir artış kaydederek etkileyici bir büyüme kaydetti. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, birkaç aylık sancılı düşüşün ardından yeniden yükselişe geçtiğinden, binlerce ayı likidite edildi. Bybt.com’un tasfiye panosuna göre, kripto para birimi trader’ları, acımasız likiditeler nedeniyle neredeyse yarım milyar dolar kaybetti.

Bitcoin kullanıcıları 214 milyon dolar kaybederken, bu devasa sayının yüzde 60’ından fazlasından ayılar sorumlu. Birden fazla türev borsasında Bitcoin açık pozisyonlarında toplam 129.890.000 dolar likidite edildi. Bybit, OKEx, Binance ve Huobi’nin vadeli işlem modülleri bu devasa hacmin üçte ikisinden fazlasına tanık oldu. Aynı zamanda, en büyük tekli tasfiye Ethereum’un BitMEX pozisyonlarında kaydedildi. BitMEX’ten bir trader ticarette 27,8 milyon dolar kaybetti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz