119 Milyon Dolarlık DOGE Madenciliği İddiası Araştırılıyor

Yerel TV100 kanalının haberine göre, polis dolandırıcılık iddiasının arkasındaki isim olan “Turgut V”i tespit etti. Yetkililer, Turgut ve 11 ortağının kaybolmadan önce 119 milyon dolar değerinde 350 milyona yakın Dogecoin toplamayı başardığına inanıyor. Turgut’un 1.500 Türk vatandaşından yatırım talep ettiği, ritzy lokasyonlarda düzenlenen yüz yüze ağ oluşturma etkinliklerinde ve çevrimiçi bir Telegram grubunu kullanarak Dogecoin “madencilik” operasyonu için heyecan uyandırdığı bildirildi. Yatırımcılara 40 günde %100 kazanç sözü verildi ve bildirildiğine göre yaklaşık 3 ay boyunca getiri ödendi. Yatırımcılara gönderdikleri Dogecoin’in DOGE madenciliği için yeni ekipman tedarik edeceği söylendi. Operasyon, ilk üç ayında sorunsuz bir şekilde ilerledi ve erken yatırımcılar söz verildiği gibi getirilerini aldı.

Küçükçekmece ilçesi Cumhuriyet Başsavcılığı, Turgut ve 11 ortağının bulunması için devam eden bir soruşturma yürütüyor. Yetkililer, Turgut ve ortağı Gizem N.’nin yurt dışına çıkışını yasaklayan bir emir çıkardı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz