Monero’nun Başındaki İsim Görevi Bıraktı!

2014 yılındaki ortaya çıkışından bu yana gizlilik odaklı kripto para Monero’da (XMR) proje lideri olarak görev yapan Riccardo “Fluffypony” Spagni görevi bıraktığını açıkladı.

5 yıllık liderliğin adından görevi bırakan Spagni, “Liderliği bıraktım fakat hala ekibin bir parçası olarak Monero’nun merkezsiz yapısının korunması için çalışmalara devam edeceğim.” dedi. İki yıldan beri ayrılacağını dile getiren Spagni bundan sonra da finansal mahremiyetin savunucusu olacağını söyledi.

binance

Spagni önümüzdeki dönem için Tari isimli kendi projesine ağırlık vereceğini belirtti.  Tari; Açık kaynak olarak Monero’ya bağlı bir yan zincir altyapısında çalışan, CryptoKitties benzeri Blockchain temelli kripto koleksiyon varlıkları projesiydi.

Monero, son dönemde devletler tarafından gelen regülasyonlar sebebiyle çeşitli borsalardan delist edilmişti ve fiyat olarak negatif bir grafik çizmekteydi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz