Elliott Dalga Teorisi Gerçekleşirse Bitcoin 2000 Dolar Olabilir

Bitcoin’in yükselen fiyat rallisine rağmen bazı kripto para uzmanları lider kripto para biriminin düşebileceğini belirtti. Örneğin Elliott Wave uygulayıcısı Henrik Zeberg, önde gelen kripto para biriminin 10.000 dolara ulaşmadan 2.000 dolara kadar düşebileceğine inanıyor.

Bu tahmini ise Elliott dalga teorisinden geliyor. Teori, herhangi bir piyasanın tekrar eden kalıplarda hareket etme eğiliminde olduğunu varsayar. Zeberg’in grafiği üç dalgadan (A, B ve C) oluşan düzeltici aşamayı gösterir. Bu düzeltici dalgaların yanı sıra, 1, 2, 3, 4 ve 5 numaralı dalgalar vardır. Zeberg’e göre, 2-4 eğilim çizgisi, beşinci dalganın 5 tabanının yaklaşık 2.000 dolar olabileceğini tanımlamak için kullanılabilir.

binance

Öte yandan, Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht de 2020’de BTC’nin fiyatının 100.000 dolara yükselebileceğini belirlemek için Elliott Dalga teorisini kullanmıştı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz