Kolombiya’da Bitcoin ATM’lerinin Sayısı Artıyor

Kolombiya’daki Bitcoin ATM’lerinin sayısındaki artış sayesinde Latin Amerika’daki en fazla Bitcoin ATM’sine sahip olan ülke oldu. CoinATMRadar’a göre ülkenin başkenti Bogota 34 ATM’ye sahip, onu 11 ile Medellin ve 4’lü Bucaramanga ve Cali takip ediyor. En az bir ATM’ye sahip diğer şehirler arasında Ermenistan, Barranquilla, Cartagena, Cúcuta, La Hormiga ve Pereira yer alıyor.

Bunla birlikte siyasi ve ekonomik sorunlar nedeniyle bazı ülkelerde Blockchain teknolojisine ve Bitcoin’e yönelim arttı. Örneğin Kolombiya, Eylül ayında kripto işlemlerini test etmek için bir pilot programı onaylayarak ülkenin kripto alanını düzenlemeye yönelik önemli adımlar attı. Yine aynı ay içinde, Kolombiya Bilgi Teknolojileri ve İletişim Bakanlığı veya MinTIC, kamu sektörünü kripto ödemeleri de dahil olmak üzere blockchain teknolojisini benimsemeye çağıran bir rehber taslağı yayınladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz