Avustralyalıların Yalnızca Dörtte Biri CBDC Verilmesini Destekliyor

CBDC
CBDC

Avustralyalıların yalnızca küçük bir kısmı CBDC’yi destekliyor. Küresel karar istihbarat şirketi Morning Consult tarafından yayınlanan yakın tarihli bir ankete göre, Avustralyalıların yalnızca dörtte biri bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) çıkarılmasını destekliyor. Ankete katılan Avustralyalıların sadece %5’i böyle bir girişimi “güçlü bir şekilde” destekliyor.  Özellikle, gelişmekte olan piyasalarda CBDC ihracına verilen destek önemli ölçüde daha yüksektir. Örneğin, Kolombiyalıların %61’i hükümetlerinin bir CBDC yayınlamasını istiyor.

Böyle bir eşitsizlik, gelişmekte olan ülkelerdeki insanların geleneksel bankacılık hizmetlerine sınırlı erişiminden kaynaklanıyor olabilir, bu yüzden birçok kişi CBDC’leri finansal katılımı teşvik etmek için bir araç olarak görüyor.  Bununla birlikte, hem gelişmiş hem de gelişmekte olan pazarlardan ankete katılanların önemli bir kısmı, Bitcoin ve Ethereum gibi özel kripto para birimlerinin finansal istikrar için bir tehdit oluşturacağı konusunda hemfikir. Avustralya’da, ankete katılanların yalnızca %15’i kripto para birimlerinin finansal istikrarı artırabileceğine inanıyor. Aynı zamanda, Hindistan’daki katılımcıların neredeyse yarısı kripto para birimlerine olumlu bakıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikSHIB Yanma Oranı Aniden Yüzde 1,494 Arttı
Sonraki İçerikBitcoin Madenciliği Zorluğu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz