WisdomTree, Bitcoin ETF’si İçin SEC’e Başvurdu

WisdomTree, Bitcoin ETF’si başlatmak için SEC’e başvurdu. New York merkezli ETF sponsoru ve varlık yöneticisi WisdomTree, 11 Mart 2021’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir belge sundu. Şirket kendi Bitcoin ETF’sini başlatmak için düzenleyici kurumun onayını istedi. Bu sayede WisdomTree şirketi SEC’ten ETF onayı bekleyen şirketlerden biri haline geldi. Yönetimi altında 60 milyar dolardan fazla varlık bulunan WisdomTree, kullanıcılarına düzenlenmiş bir dijital para alanı oluşturmayı amaçlıyor.

Bitcoin ETF’leri son zamanlarda popülerlik kazandı. Dünyanın ilk ETF’si Purpose Investments tarafından 18 Şubat 2021’de başlatıldı. Kanadalı şirketin ETF’si Toronto Borsasında “BTCC.B” ve “BTCC.U” işaretleriyle işlem görüyor. Lansmanından sonraki yirmi dört saat içinde, şirket, yönetim altındaki varlıklarda 400 milyon dolar kaydetti. Bu arada eski Beyaz Saray iletişim direktörü Anthony Scaramucci, Gary Gensler’ın bilgi birikimine atıfta bulunarak, SEC Başkanı seçilmesi durumunda ABD’de muhtemelen bu yılın sonunda ETF’lerin başlayacağını belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz