Anthony Scaramucci’den Gary Gensler Yorumu

Anthony Scaramucci
Anthony Scaramucci

Skybridge Capital hedge fonu kurucu ortağı ve eski Beyaz Saray iletişim direktörü Anthony Scaramucci, SEC Başkanlığına Gary Gensler’ın seçilmesi halinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde bu yılın sonuna kadar onaylanan bir Bitcoin ETF göreceğimizi umuyor. Scaramucci yaptığı son röportajında Gary Gensler’ın bilgi birikimine atıfta bulunarak, SEC Başkanı seçilmesi durumunda ABD’de muhtemelen bu yılın sonunda ETF’lerin başlayacağını belirtti.

SEC şimdiye kadar Bitcoin piyasasının yeterince büyümediği gerekçesiyle Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin ETF’lerine yönelik uygulamaları defalarca geri çevirdi. Ancak birçok kişi Massachusetts Institute of Technology’de blockchain üzerine ders veren ve kripto paralar hakkında derin bir bilgiye sahip Gensler’ın seçilmesinin kripto para sektörü için olumlu bir etki yaratacağını düşünüyor. Geçtiğimiz gün “Kripto Annesi” olarak anılan Hester Peirce, benzer bir şekilde Gensler’ın kripto para sektörü için çok iyi olacağını ifade etti. 

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz