PlanB Stock To Flow Modeline Hala Güvendiğini Açıkladı

Popüler trader ve analist PlanB, ‘Stock-to-Flow’ modelinin yaratıcısı olarak biliniyor. Bu modele göre, Bitcoin (BTC) fiyatı bu yıl 100.000 dolara, 2024 yılında dördüncü yarılanma gerçekleştikten sonra ise 1.000.000 dolara ulaşacak. PlanB, koronavirüs salgının neden olduğu finansal kriz nedeniyle geçtiğimiz hafta Stock-to-Flow göstergesinin artık doğru olmadığını söyledi. Ancak analist şimdilerde bu düşüncesini değiştirdi.

PlanB Twitter hesabından 19. ve 20. yüzyıl İngiliz filozofu Carveth Read’in bir sözünü paylaşarak S2F modelinin Bitcoin için tamamen yanlış tahminleri göstermediğini dile getirdi. Bununla birlikte analist tahmininin her an kesin olarak doğru olması amaçlamadığını da söyledi. Dave The Wave’e göre, bu model uzun süredir doğru çalıştığı için faydalı olduğu söylenebilir. Sonuç olarak, PlanB COVID-19 salgınının yol açtığı sorunlara rağmen hala Bitcoin’in bu sene 100.000 dolar olacağı tahminini sürdürüyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz