SEC Başkanı: Kripto Para Borsalarının Düzenlenmesi Gerek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yeni atanan başkanı Gary Gensler, House Financial Services Committee tarafından düzenlenen bir görüşmede kripto para borsalarının düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi. Gensler 2 trilyon dolara yakın olan kripto pazarının, daha fazla yatırımcı korumasından yararlanabilecek bir pazar olduğunu dile getirdi. Görüşme sırasında Gensler, özellikle kripto para birimi ticaret platformlarının düzenlenmesi hakkında konuştu ve Kongre’nin daha fazla yatırımcı korumaları getirmesi gerektiğinden bahsetti. SEC Başkanı, ajansın kripto saklama sektörü için daha fazla netlik sağlayacağını da iddia etti.

Geçtiğimiz Mart ayında SEC Başkanı seçilmeden önce “Kripto Annesi” olarak anılan Hester Peirce, Gary Gensler’ın kripto paralar hakkında derin bilgi birikimi olması sebebiyle seçilmesi halinde kripto sektörü için çok iyi olacağını belirtti. Nisan ayında da Senato, ABD Başkanı Joe Biden’ın önerdiği Gary Gensler’ı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı olarak 53’e 45 oyla seçti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz