Hester Peirce: Gary Gensler’ın SEC Başkanı Seçilmesi Kripto Sektörü İçin İyi Olur

“Kripto Annesi” olarak anılan Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan Hester Peirce, dijital varlıklar için tutarlı bir destek sergileyen bir düzenleyici olarak tanınıyor. Peirce, son yayınlanan röportajında, ABD’nin bugüne kadar varlık sınıfına yönelik düzenleyici yaklaşımını değerlendirdi. Peirce, kripto paraların düzenlenmesinin netlik kazanmaması nedeniyle ABD’nin treni kaçırdığını ifade etti. Pierce açıklamasında SEC Başkanlığına aday olan Gary Gensler’ı hatırlattı ve Gensler’ın başkanlığı kazanması durumunda hala bir şansları olduğunu söyledi.

Peirce, ABD Başkanı Joe Biden tarafından önerilen Gary Gensler’ın kripto paralar hakkında derin bilgi birikimi olması sebebiyle seçilmesi halinde kripto sektörü için çok iyi olacağını belirtti. Peirce, Gensler’in Massachusetts Institute of Technology’de blockchain üzerine ders verme konusundaki son deneyiminin altını çizerek, Gensler’ın “bu teknolojiye hevesli insanlarla çevrili” olduğunu dile getirdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz