Paul Tudor Jones Bitcoin’in Yeni Altın Olduğunu Söyledi

3 Aralık tarihinde Yahoo! Finans ile yaptığı röportajda Amerikalı milyarder Paul Tudor Jones, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında konuştu. Jones, kripto piyasasının kendisine 1990’ların sonundaki internet hisselerini hatırlattığını söyledi. Altcoin’leri bakırla kıyaslayan Jones, Bitcoin’in ise yeni altın olduğunu iddia etti. Bununla birlikte Jones önümüzdeki yıllarda ne olacağını tahmin etmenin imkansız olduğunu söyledi, ancak Bitcoin’de tekrar pozisyon almaya istekli olduğunu açıkladı.

Hatırlayacağınız üzere Mayıs ayının başında net değeri 5.1 milyar dolar olduğu tahmin edilen Amerikan hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones Bitcoin satın aldı. Bunun üzerine birçok yüksek profilli isim Jones gibi Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı. Ekim ayında ise Jones Bitcoin’in geleneksel varlıklarla karşılaştırıldığında en iyi “enflasyon ticaretlerinden” biri olduğunu belirtti. 

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz