Milyarder Paul Tudor Jones Bitcoin Satın Almaya Başladı

Bitcoin 9.500 dolar seviyesini geçerek şimdilerde 9.900 dolardan işlem gömekte. Böylelikle lider kripto para son yirmi dört saatte %7’den fazla artış yaşadı. Fiyat artışı ve yakın zamanda gerçekleşecek olan Bitcoin ödül yarılanması nedeniyle birçok yatırımcı Bitcoin satın almaya başladı. Bu kişilerden biri de ünlü milyarder Paul Tudor Jones. Bloomberg; 7 Mayıs tarihinde net değeri 5.1 milyar dolar olduğu tahmin edilen Amerikan hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones’un Bitcoin (BTC) satın almaya başladığını bildirdi.

Jones Bitcoin’i mevcut ekonomik krizde ortaya çıkan enflasyona karşı iyi bir yatırım olarak gördüğünü açıkladı. Bununla birlikte, milyarder önce gelen kripto parayı 70’li yılların önemli varlığı altın ile karşılaştırdı. Aynı karşılaştırmaları daha önce sektörün önemli isimlerinden Mike Novogratz ve Mark Yusko da dahil olmak üzere birçok yatırımcı yapmıştı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz