Nayib Bukele: El Salvador’da Yaşayan Bitcoin Kullanıcılarına Yardım Edeceğiz

El Salvador
El Salvador

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin kullanıcılarının El Salvador’u bir üs olarak benimsemelerine yardımcı olmak istediğini söyledi. Vergiden muaf BTC kazanmak isteyen Bitcoin (BTC) sahiplerinin El Salvador’da kalmak için yardım alacağını dile getirdi. Geçtiğimiz gün Bukele, Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansında Bitcoin’in yasal ihale olarak tanınması için ülke kongresine bir yasa tasarısı göndereceğini duyurdu. Şimdi ise tanınmış kripto para figürleriyle sosyal medya etkileşiminin bir parçası olarak Bukele, El Salvador’da çalışmak için seyahat etmek isteyenlerin resmi destek alacağını açıkladı. Bukele ayrıca Tron CEO’su Justin Sun ve Binance CEO’su Changpeng Zhao gibi kişilerin ilgisini çeken bir hareket olan “kripto girişimcileri için hemen kalıcı ikamet” vaatlerinden bahsetti.

Latin Amerika Bitcoin’i benimsemeye başladı. El Salvador’un ardından Paraguay da benzer bir Bitcoin hamlesi yaptı. Paraguaylı politikacı Carlitos Rejala Twitter profil fotoğrafına “lazer gözleri” ekleyerek Bitcoin’i desteklediğini gösterdi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz