Meltem Demirörs Bitcoin’in Hedef Kitlesini Açıkladı

750 milyon dolarlık fonu olan bir yatırım şirketi Coinshares’in Baş Strateji Görevlisi ve Dünya Ekonomik Forumu Blockchain Konseyi’nin kurucu üyesi olan Meltem Demirörs lider kripto para birimi Bitcoin’in tüm dünyanın geleceğini değiştirebileceğini ve bu hedefe ulaşırken kadınlara odaklanması gerektiğini belirtti. 9 Mayıs tarihinde Twitter hesabından açıklama yapan Demirörs kadınların Bitcoin için çok önemli bir hedef kitle olmasının iki nedenini vurguladı.

binance

Demirörs kadınların çeşitli hanelerde hem servet hem de mali kararlar konusunda sorumlu kişi olduğunu açıkladı. Bunun için kaynak makale de belirten Demirörs açıklamasında Amerikadaki servetin % 51’inin yani 21 trilyon doların kadınlar tarafından kontrol edildiğini belirtti. Ayrıca Demirörs kadınların % 96’sının evdeki mali kararları kontrol ettiğinden söz etti. Hatırlayacağınız üzere milyarder Tim Draper 2019 sonunda, kadınların piyasaya girmesinin hızlanmasıyla kripto paraların kabul görmesinin artacağını ve bu sayede Bitcoin için 250.000 doları kadınların getireceğini belirtmişti. 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz