Meksika Bitcoin’i Benimsemedi

Meksika
Meksika

Başkan Andres Manuel Lopez Obrador’a göre Meksika’nın Bitcoin’i benimsemesine gerek yok. Expansión Política’nın bildirdiğine göre, Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etme fikrini kararlı bir şekilde reddetti. 14 Ekim’de düzenlediği basın toplantısında Lopez Obrador, yönetiminin finansal yönetim alanında çok fazla yenilik yapmamaya çalıştığını söyledi. Ana hedeflerinin Meksikalıların iyi maaş almasını sağlamak ve vergi kaçakçılığını ortadan kaldırmak olduğunu iddia etti.

Lopez Obrador, ülkenin kalkınmasını finanse etmek için kripto para birimlerine yatırım yapmanın gerekli olmadığını da ekliyor. Haziran ayında, Meksika merkez bankası, Bitcoin dostu Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego’nun planlarını bozarak kripto paranın finansal kurumlar için limit dışı olduğunu açıkladı. BitMEX CEO’su Alexander Höptner geçtiğimiz günlerde El Salvador’un ardından en az beş ülkenin 2022 yılına kadar Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimseyeceğini tahmin etmişti. 

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBitcoin 60 Bin Dolara Yükseldi
Sonraki İçerikEthereum 4 Bin Dolara Yaklaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz