“Bitcoin 2022’de 5 Ülkede Yasal Para Birimi Olacak”

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

BitMEX CEO’su, Bitcoin’in 2022 yılına kadar beş ülkede yasal para birimi olacağını tahmin ediyor. BitMEX CEO’su Alexander Höptner geçtiğimiz günlerde, gelişmekte olan ülkelerin yakında El Salvador’un adımlarını izleyeceğini belirtti. Höptner, El Salvador’un Eylül ayında Bitcoin’i yasal para birimi haline getirmesini hatırlattı ve ülkenin gelişmekte olan ülkelerin Bitcoin’in benimsenmesinde “öncülük edeceğini” öngördü. Höptner, El Salvador’un Bitcoin hareketinin diğer ülkelerin benzer hamleleri düşünmesini kolaylaştıracağını söylemeye devam etti.

Alman borsası Boerse Stuttgart’ın eski CEO’su Höptner, Aralık 2020’de Arthur Hayes’in yerine BitMEX’in CEO’luğunu devraldı. Höptner, diğer ülkelerin Bitcoin konusunda El Salvador’u izleyeceğini düşünen tek kişi değil. Kısa süre önce Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, çok daha fazla ülkenin kripto para birimlerini benimseyeceğini tahmin etmişti. Ayrıca dünyaca ünlü bilgisayar programcısı Edward Snowden, “geç kalanların tereddüt ettiklerine pişman olabileceğine” inanıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikMike McGlone’dan Bitcoin Tahmini
Sonraki İçerikYouTube Anthony Pompliano’nun Kanalını Kapattı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz