Hindistan Kripto Paraları Yasaklayan Bir Tasarı Hazırladı

Hindistan
Hindistan

Reuters raporuna göre, Hindistan’ın kripto para birimlerini suç sayacak bir yasa tasarısı hazırladı. Hindistan kripto para birimlerinin ticaretini ve madenciliğini yasa dışı hale getirmenin yanı sıra, onların bulundurulmasını da yasaklayacak. Hindistan’daki kripto para yatırımcıları kazançlarını yarım yıl içinde nakde çevirebilecekler. Ancak şu anda tasarının yasaya uymayanlar için zorunlu hapis cezaları içerip içermeyeceği belirsiz.

Tasarının detayları bilinmemekle birlikte, herhangi bir büyük ekonomi için kripto üzerindeki en büyük baskıyı temsil edecek. Çin’de Eylül 2017’den beri dijital varlıklar yasaklanmış olsa da, Çin halkı hala yasal olarak kripto para birimlerine sahip olabilir. Eski Coinbase baş teknoloji sorumlusu Balaji Srinivasan, Hindistan’ın yaklaşan kripto para yasağının interneti yasaklamaya benzer olacağını ve ülkeye trilyonlarca dolara mal olacağını ifade etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikXRP Sahipleri SEC ve Ripple Davasına Üçüncü Taraf Olarak Katılabilir
Sonraki İçerikEski Ripple CTO’su McCaleb 152 Milyon XRP’yi Sattı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz