“Hindistan’ın Kripto Yasağı İnterneti Yasaklamaya Benziyor”

Eski Coinbase CTO’su, Hindistan kripto yasağının interneti yasaklamak gibi olduğunu söyledi. Eski Coinbase baş teknoloji sorumlusu Balaji Srinivasan, Hindistan’ın yaklaşan kripto para yasağının interneti yasaklamaya benzer olacağını ve ülkeye trilyonlarca dolara mal olacağını ifade etti.

The CapTable ile yaptığı röportajda konuşan Srinivasan, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri üzerindeki kapsamlı bir yasağın, ticaret gelirini yakındaki Asya pazarlarına yönlendireceğini ve Hindistan için “trilyon dolarlık” bir hata anlamına geldiğini söyledi. Bununla birlikte Srinivasan, Hindistan’ın kripto yasağının yürürlüğe girmesi durumunda ülkenin beş sene içinde %20 daha fakir olabileceğini öne sürdü. Geçtiğimiz gün Bloomberg’e konuşan kıdemli bir Maliye Bakanlığı yetkilisi, Hindistan’da kripto para birimi işlemlerini tamamen yasaklayacak tasarısının kabul edilmesinin muhtemel olduğunu ifade etti. 

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz