Hillary Clinton Biden Yönetimini Kriptoyu Düzenlemeye Çağırdı

Hillary Clinton
Hillary Clinton

Eski başkan adayı Hillary Clinton, ABD’nin devletlerin ve devlet dışı aktörlerin doları istikrarsızlaştırmak için onu ve diğer teknolojileri ‘manipüle etmesi’ karşısında kripto para birimini düzenlemek için harekete geçmesi gerektiği konusunda uyardı. MSNBC TV sunucusu Rachel Maddow ile konuşan Clinton, yorumlarını Çin ve Rusya gibi sosyal medya, teknoloji platformları ve kripto para dahil “teknolojiyi manipüle eden” devletlerden bahsetti. Clinton, “sosyal medyanın kombinasyonu, sosyal medyayı yönlendiren algoritmalar, belirli kripto para zincirlerinin kontrolü yoluyla daha da büyük miktarlarda para toplanması” vurgulayarak “kripto para piyasalarını düzenleme ihtiyacına” dikkat çekti.

Bu, Clinton’ın kripto para birimi tarafından sunulan ulusal güvenlik tehditlerine karşı ilk uyarısı değil. Daha geçen hafta Clinton, kripto para birimlerinin potansiyel olarak ABD dolarını zayıflatabileceğini söyledi ve “yanlış ellerde veya yanlış insanlarla ittifaklarda” kriptonun ulus devletler ve küresel pazarlar için doğrudan bir tehdit oluşturabileceği konusunda uyardı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz