Hillary Clinton’dan Kripto Para Uyarısı

Hillary Clinton
Hillary Clinton

Eski Demokrat adayı kripto para birimleri hakkında sert bir uyarı yayınladı. Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’nda kripto para birimlerinin ABD dolarının dünyanın rezerv para birimi olarak rolünü baltalayabileceğini belirtti. Kripto para birimlerinin yükselişine dikkat çeken Clinton kriptoların ülkeleri istikrarsızlaştırmak için rezerv para birimi olarak doları zayıflatabileceğini söyledi. 2016 seçimlerinde Demokrat başkan adayı olan Clinton, kripto paranın küresel para piyasaları için doğrudan bir tehdit oluşturduğunu iddia etti.

Bu, eski ABD First Lady’sinin kripto para birimlerine karşı ilk eleştirisi değil. Eylül 2018’de, herhangi bir Bitcoin’e sahip olmadığını doğruladı. Ayrıca 2016 yılında Wikileaks tarafından yayınlanan bir e-postaya göre, Clinton’ın kıdemli kampanya yardımcıları Bitcoin bağışlarını kabul etme fikrini “fazla özgürlükçü” buldukları için reddettiler.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz