Yarılanma Bitcoin Cash’e Yaramadı

BCH halving (yarılanma) Bitcoin Cash için şimdiye kadar iyi gitmedi. Dün gerçekleşen Bitcoin Cash yarılanmasının ardından bugün hash değişikliklerinde büyük bir değişim yaşandı. Dragon Industries’den Arthur van Pelt tarafından yorumlanan Bitcoin Cash yarılanma ile birlikte ağdaki hash gücünü ciddi ölçüde kaybetti. Bilindiği üzere Bitcoin Cash madencileri, Bitcoin ve Bitcoin SV ile aynı algoritmayı paylaşmakta. Yarılanma sonrası Bitcoin Cash hash oranında bir düşüş, Bitcoin hash oranında ise bir artış yaşandı madenciler daha fazla kârlı olduğu için Bitcoin’e geçtiğini gösteriyor. Hash oranının düşme ile birlikte BCH için %51 saldırısı riski de ciddi olarak artmış durumda.

binance

Ayrıca Adamant Capital’in kurucusu, Bitcoin destekçisi, yatırımcı ve analist Tuur Demeester, Bitcoin Cash ile ilgili görüşlerini bildirdi. Demeester’a göre, neredeyse hiç kullanıcısı olamayan Bitcoin Cash, yarılanmanın ardından yaşadığı başarısızlığını kabul etmeli.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz