Fransa Bitcoin’i Para Birimi Olarak Tanıdı

Fransız Mahkemesi Bitcoin’i para birimi olarak tanıdığını duyurdu. Bugün Les Echos tarafından ortaya çıkan habere göre, Fransa’daki Nanterre Ticaret Mahkemesi Bitcoin’in para birimi olarak görmeye başladı. BTC, Şubat ayı sonlarında kripto para birimleri ile ilgili bir kararla mahkeme tarafından kabul edildi, ancak daha yeni kamuoyuna açıklandı.

Les Echos bu kararın Bitcoin işlemlerini yaygınlaştırmasını ve BTC likiditesini artırmasını bekliyor. Ayrıca Kramer & Levin’den bir avukat Hubert de Vauplane, bu kararın artık Bitcoin’in yasal bir şekilde para olarak kullanılmasına izin verdiğini söyledi.

binance

Hatırlayacağınız üzere bu ayın başında Almanya Avrupa’da Bitcoin’e yasal statü veren ve finansal bir araç olarak kabul eden ilk ülke olmuştu. 

Ayrıca bu hafta Hindistan ve Güney Kore’den gelen olumlu haberlerleri de göz önünde bulundurduğumuzda bu aralar Bitcoin için dünyada olumlu bir hava estiğini söylemek yanlış olmaz.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz