Almanya Kripto Parayı Resmi Olarak Finansal Bir Araç Olarak Görüyor

Almanya’nın mali düzenleyicisi kripto paraları finansal araç olarak sınıflandıran yönergeler yayınladı. Alman Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin) 2 Mart 2020 Pazartesi günü yaptığı açıklamada kripto paraları sınıflandırdı. BaFin’e göre, yeni sınıflandırma Finansal Eylem Görev Gücü (FATF) gibi hükümetler arası kurumların kurallarını yansıtıyor. Ayrıca bu haber bir Avustralya Hakimi’nin kriptonun bir yatırım aracı olduğuna karar vermesinden hemen sonra geldi.

BaFin’in yeni kripto sınıflandırma duyurusu aynı zamanda ülke tarafından 1 Ocak 2020’de başlayan beşinci AB Kara Para Aklama Direktifini (AMLD5) benimseme hareketinin bir parçası. Yeni BaFin kripto kurallarının bir parçası olarak, kripto para birimi saklama görevlilerinin, düzenleyicinin ülkede hizmetlerini sunması için bir lisans alması gerekecek. Şimdiden hizmet veren kripto platformlarının ise Kasım 2020 tarihine kadar başvuru yapmış olmaları gerekmekte.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz