“Ethereum 2.0 Yüksek Gas Ücretlerine Çözüm Olamaz”

Merkeziyetsiz finans (DeFi) uzmanları Ethereum’un çok beklenen Ethereum 2.0 güncellemesinin yüksek gas ücretlerine çözüm getirmeyeceğini belirtti. Son zamanlarda oldukça yükselen yüksek gas ücretleri Ethereum için büyük bir sorun olmaya başladı. DeFi uzmanları ise yüksek gas ücretlerine dikkat çekerek potansiyeli çözümleri hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Çözümler hakkında farklı görüşleri olsa da uzmanların hepsi Ethereum ağının performansını arttırmayı amaçlayan Ethereum 2.0’ın yüksek işlem maliyetlerine cevap olmadığı konusunda hemfikir. Ethererum 2.0’ın kendi ödünleri olduğunu söyleyen DeFi uzmanları yine de Ethereum 2.0 güncellemesinin ölçeklenebilir ve kullanıcıların işlemlerini kolaylaştıracak kadar güvenli olmayabileceğini iddia ettiler. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, 3 Eylül tarihinde herhangi bir %51 saldırısının Ethereum 2.0 için bir tehdit oluşturmayacağını iddia etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz