Edward Snowden Ülkeleri BTC’yi Benimsemeye Çağırdı

edward snowden
edward snowden

Ünlü Ulusal Güvenlik Dairesi’nin (NSA) gözetim programını halka açıklayan muhbir Edward Snowden, Bitcoin’in son zamanlarda El Salvador tarafından yasal para birimi olarak kabul edilmesi hakkında yorum yaptı. Snowden, El Salvador’dan sonra diğer uluslar tarafından Bitcoin’in benimsenmesi çağrısında bulundu. Diğer ulusların BTC’yi benimsemelerinin artık önemli olduğunu belirten Snowden, geç kalan ulusların tereddüt ettiklerine pişman olabileceklerini söyledi. Ayrıca Snowden El Salvador’un bu hareketinin “rakip ülkeler üzerinde baskı” oluşturacağını dile getirdi. Geçen yılın Mart ayında Snowden, ilk kez biraz Bitcoin satın almak istediğini itiraf etti.

binance

BTC Düşüşte

7 Eylül’de Bitcoin, 50.767 dolardan 44.672 dolar seviyesine düşerek büyük bir kayıp yaşadı. Daha sonra 47.000 dolarlık bölgeye küçük bir toparlanma yaptı. Ancak, El Salvador’da Bitcoin yasasının yürürlüğe girmesi kripto para biriminin düşüşünü tetikledi. CoinMarketCap’e göre Bitcoin şimdilerde 46.541 dolardan işlem görmeye devam ediyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz