ECB Yönetim Kurulu Üyesi: Dijital Euro Mahremiyete Önem Verecek

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta, dijital bir euronun mahremiyeti büyük bir teknoloji şirketi tarafından çıkarılan bir stablecoin’den daha iyi koruyacağına inanıyor. Financial Times’a konuşan Panetta, Avrupa Merkez Bankası’nın kişisel verilerde ticari bir çıkarı olmadığı için dijital bir euro kullanıcılarının gizliliğini koruyacağını ifade etti. Panette açıklamasında “Kullanıcıların verilerini depolamak, yönetmek veya bunlardan para kazanmak konusunda ticari bir çıkarımız yok.”dedi.

Geçen ay, Facebook destekli Diem Association, sabit parasının pilot versiyonunun yolda olduğunu söyledi. Panetta, eski adı Libra olan Diem’i “istikrarsız bir coin” olarak nitelendirdi. Bu ay başında ECB, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) uygulamaya koymaktan vazgeçen hükümetlerin finansal sistemlerine ve parasal özerkliğe yönelik tehditlerle karşı karşıya kalabileceğini belirterek sert bir uyarıda bulundu. 

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBitcoin Hash Oranı Bir Gecede Yüzde 17 Düştü
Sonraki İçerikCardano Kurucusuna Göre Ethereum Bitcoin’e Karşı Zafer Kazanacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz