Dünya Bankası, El Salvador’un BTC Yardım Talebine Yanıt Verdi

Dünya Bankası, El Salvador’un Bitcoin’i ekonomisine entegre etme çabasında yardım talebini reddetti. Önde gelen finans kurumunun bir sözcüsü Reuters’a Bitcoin’in “çevresel ve şeffaflık eksiklikleri” olduğunu söyledi. Bu nedenle Dünya Bankası, El Salvador’un Bitcoin’in uygulanmasında yardım talebini geri çevirdi. Yine de, Dünya Bankası El Salvador’a “çeşitli şekillerde” yardım etmeye istekli olduğunu da ekledi.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin Bitcoin tasarısı geçtiğimiz hafta 84 oydan 62’sini alarak Salvador Kongresi’nde resmen geçti. Bu sayede tropik ülke El salvador Bitcoin’i yasal para olarak kabul eden ilk ülke oldu. Bu arada El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) geçen hafta bazı endişeleri dile getirmesine rağmen ülkenin Bitcoin planlarına karşı çıkmadığını söyledi. Hatırlayacağınız üzere IMF, El Salvador’un Bitcoin kararının finansal ve yasal sorunlar yaratabileceğini iddia etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikMark Cuban’ın Desteklediği DeFi Projesi Çöktü
Sonraki İçerikSEC VanEck’in Bitcoin ETF’si Kararını Yeniden Erteledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz