IMF El Salvador’un Bitcoin Kararını Eleştirdi

Reuters’in bildirdiğine göre, Uluslararası Para Fonu (IMF), El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul etmesi ile ilgili çeşitli sorunları gündeme getirdi. IMF El Salvador’un Bitcoin kararının finansal ve yasal sorunlar yaratabileceğini iddia etti. IMF sözcüsü Gerry Rice, kuruluşun bu gelişmeleri yakından takip edeceğini ve kripto para birimlerinin “önemli riskler” getirebileceğini dile getirdi.

Bu arada El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele, IMF ile Bitcoin ile ilgili bir görüşme yapacağını duyurdu. El Salvador, Bukele’nin Mart ayı başındaki ezici galibiyetinin ardından ekonomisini canlandırmak için IMF’den 1.3 milyar dolarlık bir kredi sağlamak için görüşmelerde bulunuyor. El Salvador, bu haftanın başlarında, tüm kripto endüstrisi için bir dönüm noktası olarak görülen bir süper çoğunluk oyu ile Bukele’nin Bitcoin tasarısını onayladı. Lider kripto para birimi Bitcoin ilk kez bir ülkede yasal bir para olarak ilan edildi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz