Coinbase Lend Ürününü İptal Etti

Coinbase
coinbase

Coinbase, USDC varlıklarına %4 faiz sağlayacak bir ürün olan Lend’i piyasaya sürme planlarını iptal etti. Bu ayın başlarında Coinbase, SEC’in ürünü piyasaya sürmesi halinde firmayı dava etmekle tehdit ettiğini söyledi. Kripto para borsası Coinbase, USDC stablecoin varlıklarına yüksek faiz getirisi sağlamak için tasarlanmış bir ürün olan Lend’i piyasaya sürmekten vazgeçti. Coinbase, şu anda durdurulan bekleme listesine yüz binlerce kişinin kaydolduğunu yazdı. Coinbase’in Lend programı, kullanıcılara USDC stablecoin’in varlıklarına %4 faiz sağlamayı planladı.

Bu ayın başlarında, Coinbase’in Baş Hukuk Görevlisi Paul Grewal, SEC’in ürünü piyasaya sürme planlarını sürdürmesi halinde, ajansın bunu bir menkul kıymet teklifi olarak gördüğü için firmayı dava etmekle tehdit ettiğini iddia etti. Coinbase, bildirilen tehdidin ajansla altı ay süren görüşmelerin ardından geldiğini söyledi. Coinbase’in hisse senedi fiyatı, Grewal’ın açıklamasını takiben %11 düştü.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz