SEC Coinbase Borsasını Dava Açmakla Tehdit Etti

Coinbase
Coinbase

Coinbase’in Baş Hukuk Görevlisi Paul Grewal, Salı gecesi bir blog yazısında düzenleyici SEC’in borsayı tehdit ettiğini duyurdu. Grewal gönderide, şirketin SEC ile altı aydır Lend hakkında görüştüğünü, ancak ajansın geçen Çarşamba günü aniden Coinbase’in ilerlemesi durumunda dava açabileceği konusunda uyardığını açıkladı. Coinbase, Lend’i Haziran ayında başlatma planlarını kamuoyuna açıkladı. O sırada şirket, ürünü kripto sahiplerinin normal bankalarda sunulandan çok daha yüksek faiz elde etmesinin bir yolu olarak lanse etti ve geleneksel FDIC sigortasının yerine bir “huzur” garantisi sunmaya söz verdi.

Kredi teklifi, Coinbase tarafından duyurulduğunda tartışmalı görünmedi. Ancak geçtiğimiz hafta SEC borsanın buna devam etmesi durumunda mahkemelik olacaklarını belirtti. SEC’in yasal tehdidine yanıt olarak Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin doğru olanı yapmaya çalıştığını, ancak SEC’in kripto politikaları konusunda şeffaf olmayı başaramadığını belirtti. Armstrong ayrıca, SEC’in politikalarını eşit bir şekilde uygulayamadığını ve ilk etapta ajansın onayını alamayan diğer şirketlerin aylarca faaliyet göstermesine izin verdiğinı ifade etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikÜlkeler El Salvador’u Takip Edebilir
Sonraki İçerikEdward Snowden Ülkeleri BTC’yi Benimsemeye Çağırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz