1 Milyar Dolarlık Bitcoin Coinbase Borsasından Çekildi

Whale Alert tarafından sağlanan veriler, Coinbase borsasından 13.204 BTC’nin bilinmeyen cüzdanlara gönderildiğini ortaya çıkardı. Bu, mevcut fiyatla bir milyar doların dörtte üçünden biraz fazla. Whale Alert’e göre, içeriğinde 351 ile 391 adet Bitcoin bulunan 36 ayrı işlem yapıldı. Bu, Coinbase borsasının bu aylık ilk büyük Bitcoin işlemi de değildi. 31 Ocak’ta, Coinbase Pro’dan o sırada yaklaşık 500 milyon dolar değerinde olan 15.200’ün üzerinde Bitcoin transfer edildi.

Son haftalarda lider kripto para birimi Bitcoin birkaç kilometre taşını aşmayı başardı. Özellikle Elon Musk’ın sahip olduğu Tesla şirketinin 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alması Bitcoin’in yükselişini tetikledi. ABD araştırma firması Wedbush Securities’in yayınladığı verilere göre, Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, Ocak ayında Bitcoin’e yatırım yapmasıyla birlikte 2020 yılında tüm otomobil satışlarından daha fazla kazanç sağladı. 

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz