2020 Otomobil Satışına Kıyasla Tesla Bitcoin Yatırımından Daha Fazla Kar Elde Etti

ABD araştırma firması Wedbush Securities’in yayınladığı verilere göre, Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, Ocak ayında Bitcoin’e yatırım yapmasıyla birlikte 2020 yılında tüm otomobil satışlarından daha fazla kazanç sağladı. Bilindiği üzere Tesla şirketi 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin’e yatırım yaptı. Yatırımın ardından lider kripto para birimi Bitcoin artmaya devam etti. Özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter hesabından yaptığı Bitcoin açıklamaları Bitcoin’in yükselişe geçmesinde etkili oldu.

Wedbush analistleri Dan Ives ve Strecker Backe, Tesla’nın Bitcoin yatırımından şimdiden 1 milyar dolar kar elde ettiğini tahmin etti. Ancak Tesla şirketinin 2020 mali yılı için bildirdiği verilere göre şirket geçtiğimiz sene sadece 721 milyon dolarlık kar elde etti. Bununla birlikte Wedbush, Tesla’nın Bitcoin’e yatırımının halka açık şirketler için “dalgalanma etkisi” yaratabileceğini öngördü.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz