Youtube ve Kripto Para Sektörü Tekrar Karşı Karşıya

9 Nisan tarihinde Youtube kripto para influencer’ı Jason Appleton’un kanalını sonlandırdı. Hatırlayacağınız üzere 2019’un son ayında Youtube yine kripto para sektörüne savaş açmıştı. Youtube’daki birkaç önemli kripto para kanalı bazı videolarının platform tarafından kaldırıldığını açıklamıştı. Daha sonra ise Youtube sildiği videoları tekrar geri yükleyip verdiği ihtarları kaldırma yoluna gitti. Ancak şimdi Youtube kripto sektöründen bir kişinin hesabını sildi. O dönemde Kripto Teknik kanalı da ihtar alan kanallardan olmuştu.

binance

Konu ile ilgili açıklama yapan Jason Appleton kanalının uyarı veya açıklama yapılmadan Youtube tarafından sonlandırıldığını belirtti. Appleton’un tweet’in üzerine kripto sektöründen birçok kişi bu olaya tepki gösterdi. Çoğu yoruma sansür uygulandığı için kaldırıldı. Birçok kişi de kripto influencer’larının Youtube bırakıp LBRY gibi platformları seçmenin zamanı geldiğini belirtti.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz